الگوریتم پاندا دستگاه لیزر

این الگوریتم دستگاه لیزر یکی از مهم‌ترین , موءثر ترین و اما یکی‌از خطرناک ترین الگوریتم های گوگل است که خیلی از سایت ها که این الگوریتم دستگاه لیزر را جدی نگرفتند شرایط فعلی دوران خود را در زندان گوگل سپری می نمایند و فراوان نادم و پشیمان میباشند .

مطلب ای با زمینه : چه گونه از پنالتی گوگل خارج شویم قادر است به شما کمک کند

الگوریتم پاندا تمام تمرکز خویش را بر روی محتوای وبسایت ها نهاده و تارنما هایی دستگاه لیزر که محتوای بی کیفیت و یا این که اسکن در سایت خود تولید می نمایند , دستگاه لیزر موجب حزن و گاهی اوقات نیز موجب عصبانی شدن این پاندای کریم و مهربان می‌شوند .
چرا الگوریتم پاندا به وجود آمد؟

خب همان طور که مطلع می باشید قبلی از الگوریتم پاندا ( پیشین از سال ۲۰۱۱ ) , گوگل الگوریتمی به عنوان کافئین دستگاه لیزر را معرفی کرده بود و شعار آن این بود : ” محتوای طولانی تر , خوبتر ” ( اما این شعار هیچ گاه به وسیله گوگل تایید و یا این که تکذیب نشده و صرفاً یک تئوری تجربی است ) . اما بعد از مدتی فضای اینترنت آکنده‌از محتوا شد که خیلی از این محتوا ها بی کیفیت بودند و دستگاه لیزر در آن دوره هم بازار اسپمر ها ( ربات هایی که صرفاً برای کسب رتبه عالی در گوگل , محتوا ایجاد می کردند که بیشتر این محتوا ها از کیفیت مطلوبی برخوردار نبودند ) داغ بود .

بعداز مدتی بانک اطلاعاتی گوگل پر‌از اطلاعات شده بود که خیلی از این داده ها بی کیفیت بودند و این رخداد سبب شده بود که مدیریت صفحه ها و محتوای آنان برای ربات های گوگل دشوار شود به همین خیال نیز گوگل تصمیم گرفت که با رونمایی از الگوریتم پاندا بدین غائله خاتمه دهد .
آپدیت پاندا

به روز پاندا در بالا , برای فیلتر کردن محتوا و متون بی‌کیفیت و بی‌ارزش پباده سازی شد . وقتی این نرم‌افزار برای اولین بار در فوریه‌ی سال ۲۰۱۷ عرضه شد , وب‌سایت‌هایی که نویسندگان مستقل را استخدام می‌کردند و حجم وسیعی از متن‌ها بی‌کیفیت را تولید می‌کردند , و همینطور وب‌سایت‌هایی که هر گونه مقاله‌ای را آزادانه به اشتراک می‌گذاشتند را شناسایی و غربال می‌نمود . این نرم‌افزار به‌طور مشهود , نگرش موجود را نسبت به بازاریابی محتوا در حوزه‌ی دستگاه لیزر و چه بسا بالاتر از آن , در کل رشته‌های بازاریابی آنلاین , تغییر‌و تحول اعطا کرد . پس‌ازآن دیگر نویسندگان بدون چاره نبودند فقط به تدوین متن‌های طولانی و بی‌کیفیت بپردازند , بلکه هدف خویش را بر بالا بردن کیفیت محتوا متمرکز ساختند .

پاندا همه گیرترین نوع مجازات گوگل است که تقریباً به نوعی گربیان تمام سایت ها را میگیرد . اگر‌چه اخیراً تارنما گوگل , پاندا را جزئی از مجازات های خود نمی داند و از آن تحت عنوان &# سایت دستگاه لیزر کیفیت ” خاطر می نماید . الگوریتمی که کیفیت کلی وبسایت شمارا تحلیل می کند .

در شرایطی‌که الگوریتم پاندا تشخیص دهد که وب سایت شما محتوایی کیفیت خوب پائین ساخت می نماید , موتور گوگل امتیاز پائینی برای کیفیت کلِ وب سایت شما در نظر می‌گیرد . این امر منجر می شود که شما به رنج بتوانید در رنکینگ موتور کاوش گر گوگل قرار بگیرید . این “ الگوریتم تعدیل کنندۀ جايگاه ” میتواند به شدت بروی رتبۀ تارنما تاثیر بگذارد و سبب کاهش شدید ترافیک وب سایت شود .

برای همین است که گوگل پاندا , مجازاتی است که بروی رتبۀ همۀ کلمات حیاتی اُرگانیک وبسایت تان اثر می‌گذارد . بدین نوع مجازات Site - Wide گفته می‌شود , به این معنا که در صورتی در قسمتی از تارنما خویش مشکلی به وجود بیاید , مجازات گوگل برای کلِ وب سایت در حیث گرفته میگردد خیر برای یک لینک یا این که یک ورقه . در حالتی‌که که وبسایت تان بوسیله گوگل پاندا مجازات شود , متوجه تغییرات ذیل خواهید شد :

ترافیک وب سایت با نزولی شدید , البته تدریجی روبرو می شود که در نهایت روندی ثابت پیدا می نماید .
تمام صفحه های وبسایت تان با خلل رنکینگ روبرو خواهند شد . ( علی رغم تمام بک لینک هایی که برای آن ها تهیه و تنظیم نموده اید ) .
وب سایت تان در جستجوی بعضی عبارات حیاتی مشخص در نتایج گوگل نشان داده خواهد شد , اما خیر به شکل سابق! احتمالاً بتوانید دستگاه لیزر سایت تان را برای اکثری لغات حساس در کاغذ ۲ یا ۳ پیدا فرمائید .
تجربه نشان داده است بعداز اینکه گوگل چندبار آپدیت شود , وبسایت شما به جايگاه های پائین خیس تنزل می نماید . ( گوگل به صورت مداوم دستگاه لیزر در حال بالا بردن کیفیت استاندارد خود میباشد . بدین معنی که در شرایطی که الگوریتم های گوگل تارنما شما را نپسندند , در حین زمان مقام تارنما شما بدتر خواهد شد ) .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *